Tagasi ekskursioonide juurde

Imeline vanalinn

Tulge ja tutvuge lähemalt Tallinna vanalinna ja selle ajalooga, mis ulatub tagasi enam kui 800 aastat. Räägime selle kuldajastust ja allakäigust, sõdadest ja linnaelust, all-linna kaubandusest ja Toompea aadliperede kirevast minevikust. 

Miks valida see ekskursioon?
 

Millal te viimati Tallinna vanalinnas ringi vaatasite ja selle ajaloo peale mõtlesite? Sellest läbi kiirustamine või seal restoranis, teatris või kontserdil käimine ei lähe arvesse. Võib-olla te polegi seda teinud või on viimasest käigust juba mõnda aega möödas. Kui nii, siis on aeg seda muuta ja seada sammud uuesti Tallinna vanalinna.

Me pakume professionaalset ja lõbusat avastusretke ning asjatundlikke giide. Võtke kaasa sõbrad ja tuttavad ning saage osa meeldejäävast jalutuskäigust Toompeal ja all-linnas. Tutvustame teile Taani, Saksa, Rootsi, Vene ja Eesti ajal toimunud sündmusi ja näitame huvitavaid kohti ja ehitisi. Muuhulgas räägime Mustpeade vennaskonnast ja dominikaanlaste ordust. Jutustame, kus ja miks hukati parun von Uexküll ja miks on Raekoja platsi sillutisel rist. Ekskursioonil anname vastuse ka sellele, mida loeti keskajal altkäemaksuks, kes oli Vana Toomas ja miks kippus apteekrite elu lühikeseks jääma.

Toompea

Sajandeid oli Toompea siinse rüütelkonna kants ja kodu. Heidame pilgu peale endistele aadlike majadele ja arutame, kes seal elasid ning miks mõned neist said tuntuks nii kohalikus folklooris kui ka ülemaailmselt.
Toompea loss, praegune riigikogu hoone

All-linn

Tallinna tähtsaim piirkond oli all-linn. Siin olid turg ja kaupmehed, siit pääses sadamasse ja maanteedele ning siin elas enamus linnarahvast. Avastage, kuidas siin kaubandus toimis ja milliseid kaupu siin linnas vanasti vahetati.

Tallinna Raekoda

Ajalugu

Tallinnal on rikkalik ajalugu, milles mängivad rolli nii taanlased, sakslased, rootslased kui venelased. Miks ja millal heitsid need rahvad pilgu siiapoole ja mida see tähendas Tallinnale? Nendele küsimustele saame ekskursiooni käigus vastuse.

Mustpeade vennaskonna hoone

Elu linnas

Sajandid ja sõjad on tähtsad, aga oluline on saada aimu ka sellest, kuidas inimesed vanasti linnas elasid. Millised võisid tänavad välja näha? Mis ülesanne oli gildidel? Millised õigused olid linnakodanikel? Selle ekskursiooni raames proovime vastata võimalikult paljudele sellistele küsimustele, et anda parem ülevaade elust keskaegses Tallinnas.  


Tagasi ekskursioonide juurde