Tagasi ekskursioonide juurde

Ekskursioon Kadrioru pargis ja lossis

Kadrioru park ja seal asuv barokk stiilis loss on üks Tallinna romantilisemaid kohti. Need rajas Peeter I 18. sajandi alguses ja need on olnud koduks tsaaridele, kirjanikele ja luuletajatele, riigiametnikele ja okupantidele. 

Pargi allee. Autor: Kadi-Liis Koppel


NB! Ekskursioon ei ole saadaval esmaspäeviti ega muudel päevadel, mil muuseum on suletud.

Romanovitest tänapäevani

Kadrioru loss. Autor: Kadi-Liis Koppel


Romanovite dünastia valitses Venemaal üle 300 aasta ning ka Eesti alad olid nende valduses üle kahe sajandi. Alates Peeter I-st kuni Nikolai II-ni, jättis see suguvõsa suure jälje nii Eesti ajaloole kui ka kohaliku rahva maailmavaatele. Kadrioru pargis ja lossis, mis ehitati Romanovite poolt ja nende jaoks, tutvume lähemalt selle kuulsa tsaaripere käekäiguga ja saame teada, mis neid siia tõi.

Juba Vene keisririigi ajal elasid pargis kohalikud haritlased ja vaimuelu eestvedajad, hiljem juba vabariigi ajal sai Kadriorulossist Eesti esimese presidendi, Konstantin Pätsi residents. Teise maailmasõja ajal aga resideerusid seal nii Saksa kui Nõukogude okupandid. Tänapäeval on seal Eesti Kunstimuuseumi väliskunsti kollektsioon.

Pargist

Kadrioru park on Tallinna suurim esinduspark, hõlmates 85 hektarit. Siin võib leida pargiarhitektuuri 17. kuni 21. sajandini, paljusid linnu ja taimeliike. Külastajatele pakub silmailu rahulik Jaapani aed. Siin saab külastada mitmeid muuseume, kohvikud, restorane ja piknikku pidada.
  
Luigetiik. Autor: Kadi-Liis Koppel

Kunstimuuseum

Kadrioru Kunstimuuseum asub endises tsaaride suvepalees, kus praegu on muljetavaldav kunstikollektsioon. Skulptuure ja maale leidub siin nii Madalmaadest, Itaaliast, Saksamaalt kui ka Venemaalt. Lossis räägime keisriperest, kes siin kunagi elas ja kunstiteostest. 


NB! Ekskursioon ei ole saadaval esmaspäeviti ega muudel päevadel, mil muuseum on suletud.