Tagasi ekskursioonide juurde 

Kalamaja


Kalamaja on üks vanimad Tallinna eeslinnu, mille ajalugu ulatub tagasi sajandeid, mil see oli
koduks kaluritele. Nii tsaaririigi kui ka Nõukogude liidu ajal kerkisid sinna tehased ja tööliste kasarmud, laeva- ja allveelaeva tehased ning maailmas ainulaadse arhitektuuriga Lennusadama hoone.

Telliskivi loomelinnak

Telliskivi linnaku ümberehitamisest sai hoo sisse kogu Kalamaja piirkonna taaselustamine. Tänaseks on sellest saanud rahvusvaheline idufirmade Mekka ning suvel erinevate vabaõhuürituste keskus. Mis hooned asusid siin varem ja kuidas see muutus aset leidis? Tulge ja saage teada!
Vaade Telliskivi loomelinnakule

Balti Jaama Turg

Balti Jaama Turg on väga palju muutunud. Kuigi kohalikele võib see koht olla tuttav, pakuvad jutud selle varasemast ajaloost siiski suurt avastamisrõõmu.
Balti Jaama Turg seest poolt

Noblessner ja Lennusadam

Nimetatud piirkonna ajalugu saab kirjeldada mitme märksõnaga - mereväebaas, laevatehas, allveelaevatehas, lennukite angaar, piiratud sõjaväe ala. Nüüdseks on kõik siin muutunud, kuid jutud minevikust on veel alles. Tulge ja avastage kuidas Saksamaa diktaator Adolf Hitler sai endale Noblessnerist luksusjahi või miks kutsutakse Lennusadamat Peeter Suure Merekindluse osaks.  

Tagasi ekskursioonide juurde